BMW samochody elektryczne

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE OD BMW.

Samochody produkowane przez BMW zawsze były komfortowe i nowoczesne. Firma czyniła wszelkie starania, aby utrzymywać pozycję jednego z liderów rynku. Dlatego, w odpowiedzi na panujące trendy, opracowała również swoje samochody elektryczne. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie bawarska marka była jednym z pierwszych producentów oferujących komercyjnie dostępne elektryczne auto. BMW i3 zaskoczyło wielu i do dziś ma rzesze wiernych fanów. Jakie jeszcze samochody na prąd oferuje BMW?

Marka na przestrzeni ostatnich miesięcy rozbudowała swoją ofertę pojazdów z ekologicznym napędem. Unikatowe na tle całej oferty i3 jest dostępne także w mocniejszej wersji i3s. Oprócz tego, klienci mogą sięgnąć po SUVy iX oraz iX3, a miłośnicy bardziej klasycznych form chętnie wybiorą i4 w nadwoziu Gran Coupe. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

BMW i3 - mieszczuch, od którego wszystko się zaczęło

BMW dość wcześnie zauważyło potencjał samochodów elektrycznych i swój pierwszy model EV wprowadziło do sprzedaży już w 2013 roku. Miejski i3 wyróżniał się niebanalnym designem oraz ciekawymi rozwiązaniami. Wrażenie robiły m.in. tylne drzwi otwierane w przeciwnym, niż zazwyczaj kierunku.

Dziś BMW i3 jest dostępne w wersji podstawowej oraz i3s. Edycje różnią się mocą jednostek elektrycznych, które generują odpowiednio 170 i 184 KM. Zasięg tego samochodu elektrycznego wynosi średnio 286-308 km dla wersji podstawowej lub 279-283 km dla wersji i3s. Dzięki stacjom szybkiego ładowania można zasilić baterie do 80% w czasie ok. 45 min. Ceny miejskiego modelu startują od ok. 170 000 zł.

BMW iX - elektryczny SUV zbudowany od podstaw

Bawarska marka, od czasu premiery modelu i3, pracowała nad rozwojem swoich technologii związanych z napędem elektrycznym. Owocem tych prac było stworzenie dużego, luksusowego SUVa. Model iX jest zwieńczeniem niemal dekady pracy nad napędem BMW eDrive.

BMW iX zwraca na siebie uwagę kontrowersyjnym designem. Ostre linie i potężny grill nie wszystkim fanom marki przypadły do gustu. Nie brakuje jednak wśród nich zwolenników takiego kierunku stylistycznego. Już pierwsze spojrzenie na SUVa daje nam do zrozumienia, że mamy do czynienia z nowoczesnym samochodem. Dużą zaletą napędu BMW eDrive są jego osiągi. BMW iX występuje w wersjach xDrive50 oraz xDrive40. Legitymują się one zasięgiem odpowiednio 630 km i 425 km.

Topowa wersja SUVa może się pochwalić mocą 523 KM, co przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w czasie zaledwie 4,6 s. Oczywiście, jak przystało na samochód klasy premium, w jego wyposażeniu znajdziemy wszystko, czego potrzeba w luksusowym pojeździe. Także ceny są godne klasy premium i startują od progu 357 900 zł za bazową odmianę xDrive40.

BMW i4 - samochód elektryczny w klasycznej formie

Bawarski producent oferuje dziś bardzo szeroki wachlarz modeli, ale swoją legendę zbudował na samochodach o nadwoziach sedan i coupe. Oczywistym było, że w dobie elektryfikacji musi zaoferować także pojazd w bardziej klasycznej formie. Na BMW i4 czekali wszyscy fani marki wypatrujący elektrycznej limuzyny. 

BMW i4 jest pierwszą elektryczną limuzyną marki, która w zasadzie jest odpowiednikiem serii 4 Gran Coupe. Mamy tu również do czynienia z pierwszym modelem przygotowanym przez dywizję M Power. Wersja i4 M50 może pochwalić się osiągami godnymi supersamochodu. Elektryczny samochód przyspiesza do 100 km/h w czasie 3,9 s. Taki wynik jest możliwy dzięki dwóm silnikom elektrycznym o mocy 544 KM i momencie obrotowym 795 Nm. Mimo takiej mocy, limuzyna na jednym ładowaniu może pokonać do 520 km.

Osoby szukające za kierownicą nieco mniejszych wrażeń, wybiorą wersję eDrive40 o mocy 340 KM i momencie obrotowym 430 Nm. Jeden silnik elektryczny nadal oferuje bardzo dobre przyspieszenie do 100 km/h na poziomie 5,7 s. Pełne naładowanie akumulatorów ma wystarczyć na pokonanie ok. 590 km wg. cyklu WLTP. Standardową wersję i4 eDrive40 kupimy od  245 200 zł. Wariant i4 M50 to już koszt co najmniej 289 900 zł.

BMW iX3 - elektryczna wersja popularnego SUVa

Nie jest tajemnicą, że SUVy marki BMW cieszą się dużym zainteresowaniem. Było więc oczywistym, że jeden z popularnych modeli otrzyma w pełni elektryczną wersję i ostatecznie padło na X3. Inżynierowie firmy zaimplementowali do niewielkiego SUVa napęd eDrive i przygotowali naprawdę interesującą propozycję. 

Główna różnica wizualna między konwencjonalnym modelem i wersją EV polega na wykorzystanym w tym drugim pakiecie stylistycznym M z błękitnymi akcentami. Oczywiście zmienił się także napęd, który oferuje silnik elektryczny o mocy 286 KM. SUV w tej wersji osiąga prędkość 100 km/h w czasie 6,8 s i na jednym ładowaniu może pokonać do 460 km wg. cyklu pomiarowego WLTP. Sporo samochodów elektrycznych wyróżnia się osobliwym designem, tymczasem w przypadku iX3 otrzymujemy dobrze znane i lubiane auto o nowym ekologicznym obliczu. Zainteresowani klienci muszą przygotować na zakup przynajmniej 287 500 zł.

Jak widać, BMW przygotowało samochody elektryczne odpowiadające różnym potrzebom. To jednak dopiero początek i w najbliższych latach możemy się spodziewać kolejnych innowacyjnych modeli z Bawarii wykorzystujących napęd EV.

ZAPYTAJ O MODELE ELEKTRYCZNE

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody