BMW X4 M-Cars

SAMOCHODY BMW Z NAPĘDEM 4X4.

Samochody z napędem 4x4 cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, a szczególnie dotyczy to pojazdów typu SUV. Właśnie dlatego producenci pokroju BMW przykładają szczególną uwagę do uatrakcyjniania swojej oferty w tym segmencie. W tym roku BMW X3 i X4 przeszły lifting, który sprawił, że popularne modele mają jeszcze więcej do zaoferowania.

BMW X3 w obecnej odsłonie znajduje się na rynku od 2017 roku, zaś model X4 trafił do sprzedaży rok później. Oba pojazdy dzielą ze sobą większość rozwiązań, w tym nowoczesny napęd xDrive. Główna różnica między nimi to kształt nadwozia, które w X4 jest połączeniem praktycznego SUVa z linią dachu coupe. Co mają do zaoferowania najnowsze wersje popularnych członków rodziny X?

Ostry design i praktyczne wnętrze

BMW X3 i X4 obecnej generacji wyróżniały się ostrym designem, ale najnowsze zmiany dodały im jeszcze większego pazura. W muskularne nadwozie doskonale wpisują się węższe o 10 mm diodowe reflektory. W modelu X4 zastosowano matrycowe światła, a w topowych wariantach obu aut można skorzystać z laserowych reflektorów. Nie mogło zabraknąć również powiększonych przednich nerek, zamkniętych w pojedynczej ramie, co stało się znakiem rozpoznawczym marki. Oba samochody prezentują się bardzo dynamicznie i swoim wyglądem zachęcają do jazdy. 

Jedną z zalet modeli X3 i X4 jest ich przestronne wnętrze pozwalające na komfortowe podróżowanie wszystkim pasażerom. W przypadku BMW X3 mamy do czynienia z nadwoziem o wymiarach 4708 cm długości, 1891 cm szerokości i 1676 cm wysokości. Dynamiczne X4 jest nieco większe i niższe zarazem. SUV z nadwoziem coupe legitymuje się wymiarami 4751 cm długości, 1918 cm szerokości i 1621 cm wysokości. W obu przypadkach mamy do czynienia z rozstawem osi na poziomie 2864 cm.

Dzięki dłuższemu tyłowi, BMW X4 posiada większy bagażnik o pojemności 525 l. W X3 natomiast, na bagaże mamy przestrzeń o pojemności 450 l. Samochody z napędem 4x4 zyskują popularność nie tylko przez wzgląd na swoje praktyczne cechy i przestronne wnętrza, ale przede wszystkim dzięki napędowi. W bawarskich autach niezawodność w każdych warunkach gwarantuje BMW xDrive.

Napęd BMW xDrive na każde warunki

Nie od dziś wiadomo, że napęd 4x4 pozwala nie tylko zjechać z utwardzonej drogi, ale też jest nieoceniony w trudnych warunkach drogowych. Oczywiście BMW X3 i X4 mogą zabrać nas na wyprawę w lekki teren, jednak większość klientów tych modeli zmaga się raczej z miejską dżunglą. Czy napęd 4x4 w takim wypadku jest potrzebny

Samochody z napędem 4x4 zyskują bardzo mocno na prowadzeniu w różnych warunkach drogowych. Szczególnie podczas deszczu lub opadów śniegu napęd 4x4 niweluje niepożądane efekty, jak nadsterowność, czy podsterowność. Pierwsze ze zjawisk powoduje uciekanie tyłu, co jest znamienne dla aut z tylnym napędem. Drugie zjawisko często występuje w przednionapędowych samochodach, przy zbyt dynamicznym pokonywaniu zakrętów. Na śliskiej nawierzchni te zjawiska występują znacznie częściej, ale napęd 4x4 pozwala na poprawę właściwości jezdnych.

Nowoczesny napęd BMW xDrive nie tylko napędza wszystkie koła samochodu, ale także współpracuje z najnowszymi systemami wspomagającymi kierowcę. W ten sposób modele X3 i X4 zapewniają większe bezpieczeństwo na zwykłych drogach. SUVy BMW pozwolą Wam bezpieczniej poruszać się podczas deszczu i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zimą.

Napęd xDrive w niewielkich SUVach BMW sparowano z kilkoma różnymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Przeprowadzony niedawno lifting dodał do wszystkich wersji układ mild hybrid z 48-woltowym alternatorem. Miłośnicy ekologii chętnie sięgną po odmianę hybrydową plug-in X3 xDrive30e. Kierowca ma w tej wersji do dyspozycji łącznie 292 KM z dwóch silników. To wszystko przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 2,0-2,6 l/100km. Niestety na razie zrezygnowano z takiej odmiany dla modelu X4.BMW X3 i X4 to naprawdę interesujące propozycje dla osób poszukujących niewielkiego SUVa do codziennego użytkowania. Pierwszy z modeli to praktyczna i elegancka konstrukcja, a drugi ma w sobie nieco sportowego ducha. Najważniejsze jednak, że oba modele korzystają z napędu xDrive, który pozwala bezpieczniej podróżować, a w razie potrzeby zjechać z asfaltowego szlaku i odkryć zupełnie nowe miejsca.

ZAPYTAJ O OFERTĘ NA BMW X3 LUB X4

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.