BMW Mcars BMW seria 6 Gran Turismo

SAMOCHODY BMW Z SERII GT.

BMW słynęło niegdyś głównie z produkcji eleganckich sedanów i kombi, ale ostatnie dwie dekady przyniosły spore zmiany w tych trendach. Klienci zaczęli szukać czegoś innego, a jedną z popularniejszych koncepcji okazały się samochody łączące w sobie cechy limuzyny i coupé. Efektem takiego połączenia jest najnowsze BMW serii 6 Gran Turismo.

Model ten jest kierowany do osób, które szukają czegoś innego, niż seria 5. Pojazd bazuje na klasycznej limuzynie, ale dołożono mu charakterystyczną linię dachu łagodnie opadającą do krawędzi bagażnika. Seria 6 GT pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych pojazdów bawarskiej firmy, ale też posiada rzeszę wiernych fanów.

BMW serii 6 GT - limuzyna z odważnym nadwoziem

Samochody GT są kierowane do osób, którym sedan i kombi się opatrzyły. Projektanci BMW zdecydowali się wziąć na warsztat swoją klasyczną "piątkę" i dodać jej linię dachu zaczerpniętą ze sportowych coupé. Zdania na temat urody 6 GT są podzielone, ale nie da się ukryć, że auto to wyróżnia się na drodze.

BMW serii 6 Gran Turismo wpisuje się doskonale w popularność czterodrzwiowych coupé. Samochód pozostał nadal bardzo przestronny i w najnowszej odsłonie może się pochwalić nadwoziem o długości 5091 mm, szerokości 1902 mm oraz wysokości 1538 mm. Po najnowszym liftingu wprowadzono kilka dodatkowych detali uatrakcyjniających wygląd auta. Projektanci nieznacznie powiększyli przednie nerki i zastosowali nowe diodowe reflektory z technologią adaptacyjnego doświetlania zakrętów. Opcjonalnie w ofercie pojawiły się też reflektory BMW LaserLight z zasięgiem do 650 m.

Nowe kształty otrzymały zderzaki oraz końcówki wydechu, które szczególnie w pakiecie M prezentują się naprawdę imponująco. Mimo gładko opadającej linii dachu ,wzorem aut coupé, mamy do czynienia z pojemnym bagażnikiem o pojemności aż 600 l.

BMW serii 6 Gran Turismo - elegancja i komfort wnętrza

Najnowsze BMW 6 GT to prawdziwy samochód klasy premium. Klienci mają do wyboru wiele opcji wykończenia wnętrza wykonanych ze skór najwyższej jakości. W kabinie znajduje się 12,3-calowy ekran obsługujący najnowszą wersję systemu iDrive7. Jazdę może umilić opcjonalny system audio marki Bowers&Wilkins z dźwiękiem przestrzennym płynącym z 16 głośników.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć wszystkich najnowszych systemów wspomagających kierowcę. BMW zadbało, aby właściciele serii 6 Gran Turismo czuli się jak w rasowej limuzynie. Możliwości wyposażenia pozwalają skomponować praktyczne i eleganckie auto rodzinne, jak i dynamiczną luksusową limuzynę.

Dynamiczny napęd w BMW 6 GT z miękką hybrydą

W najnowszej odsłonie serii 6 Gran Turismo zastosowano technologię miękkiej hybrydy z 48-woltową instalacją elektryczną. Układ mild hybrid wspiera wszystkie wersje napędowe, których przygotowano kilka. Dzięki temu, każdy znajdzie odpowiednią opcję na miarę swoich potrzeb.

Ofertę z silnikami benzynowymi otwiera wersja 630i z silnikiem dwulitrowym o mocy 258 KM. Zainteresowani silnikami benzynowymi mogą także sięgnąć po odmiany 640i oraz 640i xDrive z napędem na wszystkie koła. W tym wypadku pod maską będzie drzemać trzylitrowy silnik o mocy 333 KM.

Nie mogło również zabraknąć ciągle popularnych jednostek wysokoprężnych. Tutaj rolę podstawowego modelu pełni wersja 620d z dwulitrowym silnikiem o mocy 190 KM. W wersji 630d zastosowano trzylitrowy motor o mocy 286 KM, zaś odmiana 640d xDrive posiada trzylitrówkę o mocy 343 KM. Wszystkie wersje z dieslami pod maską są dostępne z napędem xDrive. Topowa odmiana wysokoprężna występuje natomiast tylko w wersji z napędem na wszystkie koła.

Bazowa wersja BMW serii 6 Gran Turismo z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym startuje od ceny 260 900 zł. W przypadku topowej wersji 640i xDrive Gran Turismo trzeba się liczyć z wydatkiem co najmniej 346 700 zł. Czterodrzwiowe coupé od bawarskiej marki może i nie podoba się każdemu, ale pozostaje bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznej serii 5.

Zapytaj o ofertę na BMW serii 6 GT

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.