Nowości z segmentu BMW M

NOWOŚCI Z SEGMENTU BMW M.

Nasz autoryzowany Dealer BMW M-Cars oferuje nie tylko klasyki z branży motoryzacyjnej, ale także wiele nowości. Jedną z nich są nowe auta z segmentu BMW M. Czym cechują się poszczególne modele? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

BMW X6 M.

Nowoczesny design i bardzo dobre parametry techniczne – to główne znaki rozpoznawcze samochodów z serii BMW X6 M.

Pojazdy zostały wyposażone m.in. w podwójne poziome listwy, wąskie reflektory, pionowe światła odblaskowe, lusterka zewnętrzne (w czarnym błyszczącym kolorze), czy efektownie prezentujący się układ wydechowy.

W środku klienci mają zaś do dyspozycji np. wielofunkcyjne fotele przednie M, zakrzywiony wyświetlacz główny (który umożliwia szybkie odczytywanie danych), wyświetlacz Head-Up, czy podstawkę do bezprzewodowego ładowania swoich smartfonów.

Warto zaznaczyć, że pojazdy z tej serii mają 4,948 m długości, 2,019 m szerokości i 1,695 m wysokości. Masa własna takich modeli BMW to 2445 kg. Dopuszczalna masa całkowita wynosi 3040 kg, a ładowność 670 kg.

Bardzo duże znaczenie ma silnik benzynowy V8 M TwinPower Turbo posiadający 625 KM (460 kW). Przyspieszenie do prędkości 100 km/h można osiągnąć w zaledwie 3,9 s. Te pojazdy rozpędzają się nawet do 250 km/h. Napęd jest na wszystkie cztery koła.

Zużycie paliwa wynosi od 12,7 do 12,9 l/100 km (w cyklu mieszanym).

Za zmianę biegów odpowiada zaś 8-stopniowa, nowoczesna sportowa skrzynia Steptronic z Drivelogic.

BMW X5 M.

Kolejną nowością są modele z serii BMW X5 M. Już na pierwszy rzut oka widać, że pojazdy typu X5 M zostały zaprojektowane przez prawdziwych specjalistów od designu. Na uwagę zwracają m.in. wąskie reflektory i światła do jazdy dziennej (w kształcie strzałek).

O wrażenia wizualne dbają także efektowny spojler, pas tylny, lusterka zewnętrzne i końcówki rur wydechowych. Wszystko zostało zaś tak dobrane, aby całość miała unikatowy, sportowy charakter.

Czym cechuje się zaś wnętrze tych pojazdów z segmentu BMW M? Tutaj także nie brakuje m.in. komfortowych foteli, czy bardzo przydatnych wyświetlaczy (jeden z nich jest zakrzywiony), dzięki którym można błyskawicznie odczytywać ważne (z punktu widzenia jazdy) informacje. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie.

Klienci mogą również korzystać np. z Android Auto oraz Apple CarPlay dzięki integracji smartfonów.

Opisywane pojazdy mają 4,948 m długości, 2,015 m szerokości i 1,762 m wysokości. Jeśli chodzi o masę własną, to wynosi ona 2475 kg. Dopuszczalna masa całkowita to 3040 kg. Z kolei ładowność kształtuje się na poziomie 640 kg.

Odpowiednia wydajność jest zagwarantowana przez silnik benzynowy V8 M TwinPower Turbo posiadający 625 KM (460 kW).

Lubisz szybkie pokonywanie kolejnych kilometrów? Maksymalna prędkość tych modeli to 250 km/h. Ile czasu trzeba poczekać, aby osiągnąć od zera do 100 km/h na liczniku? To zaledwie 3,9 s. Warto dodać, że napęd jest na wszystkie cztery koła.

Zużycie paliwa (w trybie CS – cykl mieszany) na 100 km kształtuje się w przedziale od 12,9 do 13,1 l.

Biegi można zmieniać dzięki 8-stopniowej skrzyni Steptronic z Drivelogic, która również ma bardzo charakterystyczny, sportowy design.

BMW XM.

Szukasz samochodu, który prezentuje się niezwykle luksusowo? W takim razie powinieneś szczególnie zainteresować się tymi pojazdami z rodziny BMW M. Dlaczego? Modele XM posiadają niezwykle elegancki design. Za takie wrażenia odpowiadają m.in. atletycznie wyrzeźbiona maska silnika (posiadająca dwa mocne wysklepienia), podświetlane atrapy chłodnicy, cienkie światła dzienne, podwójne sześciokątne końcówki rur wydechowych, złota wstawka dyfuzora i zachodzące na boki lampy tylne.

Patrząc z boku na samochody BMW XM można dojść do wniosku, że stanowią one połączenie stylu Coupe z rozmaitymi, efektownymi akcentami. Co ciekawe, to właśnie w tych modelach zostały zastosowane najciemniejsze szyby.

W środku nie brakuje nie tylko luksusu, ale także wygody. Komfortowe fotele, które możesz szybko dopasować do swoich preferencji, to dopiero początek zalet. Odczytywanie informacji odbywa się bardzo szybko, ponieważ można korzystać z zakrzywionego wyświetlacza. Na bokach drzwi i desce rozdzielczej została zastosowana ekskluzywna skóra w stylu vintage. Klienci mają do dyspozycji m.in. podświetlaną podsufitkę, która tworzy niesamowity klimat! Warto zwrócić uwagę również na podstawkę do bezprzewodowego ładowania smartfonów i komfortowy dostęp do pojazdu.
Nasz autoryzowany Dealer BMW M-Cars oferuje nowoczesne auta z tej serii, które mają 5,110 m długości, 2,005 m szerokości i 1,755 m wysokości. Masa własna wynosi 2785 kg, dopuszczalna masa całkowita 3300 kg, a ładowność 590 kg.

Za moc odpowiada silnik benzynowy V8 TwinPower Turbo – 653 KM (480 kW).

Przyspieszenie do 100 km/h osiągniesz już w 4,2 s. Maksymalna prędkość to 250 km/h. Napęd mamy na cztery koła, a skrzynia biegów jest 8-stopniowa.

Rodzaj paliwa to hybryda plug-in z silnikiem benzynowym. Zużycie paliwa mieści się w przedziale od 1,5 l do 1,7 l/100 km.

BMW X7 M60i xDrive.

Kolejną nowością są modele BMW X7 M60i xDrive. Co warto wiedzieć o tych pojazdach z serii BMW M? Rozpocznijmy od kwestii estetycznych. A te naprawdę potrafią zapierać dech w piersiach. Z przodu bardzo efektownie prezentują się podwójne reflektory z rozdzieloną funkcją świateł. Charakterystyczne dla tego segmentu są atrapy chłodnicy, lusterka zewnętrzne (ze stylizowaną podwójną nóżką) i końcówki rur wydechowych po dwóch stronach. Patrząc z boku można zauważyć np. ekskluzywne logo M usytuowane obok skrzeli.

Jak prezentuje się wnętrze? Opisywane pojazdy z rodziny BMW M mają w standardzie aż siedem wygodnych siedzeń (można również zdecydować się na sześć takich elementów). Kierowcy zwracają uwagę na funkcjonalne wyświetlacze, które umożliwiają szybkie odczytywanie informacji. Duże wrażenie robią także wielofunkcyjna kierownica skórzana M oraz system Augmented View, który pokazuje wskazówki nawigacyjne w rzeczywistym obrazie otoczenia na żywo.

Jakie pojazdy tego typu oferuje nasz autoryzowany Dealer BMW M-Cars? Jeśli chodzi o gabaryty, to samochody BMW X7 M60i xDrive posiadają 5,181 m długości, 2,000 m szerokości i 1,835 m wysokości. Masa własna to 2675 kg, dopuszczalna masa całkowita to 3355 kg, a ładowność wynosi w tym przypadku 755 kg.

Silnik benzynowy V8 TwinPower Turbo ma moc 530 KM (390 kW).

Aby rozpędzić się do 100 km/h, wystarczy zaledwie 4,7 s. Maksymalna prędkość to 250 km/h. Napęd jest na wszystkie koła.

Zużycie paliwa wynosi od 12,1 do 12,9 l/100 km (w trybie CS – cykl mieszany).

Do dyspozycji jest wygodna w obsłudze 8-stopniowa skrzynia biegów.

Jakie inne nowości warto poznać?

Rodzina pojazdów z tego wyjątkowego segmentu bardzo dynamicznie się powiększa. W naszym salonie BMW M-Cars możesz również sprawdzić inne modele aut. W tym gronie są m.in. BMW M8 Gran Coupe, BMW M8 Cabrio, BMW M8 Coupe, BMW M760e xDrive, BMW M4 Cabrio, BMW M3 Competition Limuzyna, BMW M3 Touring, BMW M2 Coupe, BMW i7 M70 xDrive, BMW iX M60 i BMW Z4 M40i.

Aktualności.