BMW M_Cars

NOWOŚCI OD BMW W 2022 ROKU.

Projektanci i inżynierowie BMW pracują w pocie czoła, aby oferta marki pozostawała aktualna, a klienci mieli ciągły dostęp do nowości. W 2022 roku mamy zobaczyć kilka odświeżonych modeli oraz zupełnie nowe maszyny. Co szykuje dla nas bawarska marka?Rok 2022 zapowiada się naprawdę interesująco. Od dawna BMW nie posiada modelu dostępnego jedynie w wersji M. To ma się zmienić za sprawą BMW XM, czyli SUV-a z imponującym napędem. Fani mocnych wrażeń będą też mogli sięgnąć po BMW M4 CSL. Na to sportowe coupe czekali wszyscy miłośnicy upalania samochodów na torach wyścigowych. Ważną premierą ma być debiut odświeżonego BMW X7. Topowy SUV ma przejść lifting, który diametralnie zmieni jego oblicze. Rzućmy bliżej okiem na nowości od BMW.

BMW XM - najmocniejszy model w historii marki

W ostatnich latach BMW imponuje rozwiązaniami technologicznymi i szokuje designem. Nie da się ukryć, że popisy stylistyczne projektantów firmy budzą wiele kontrowersji, a nowe auta znajdują swoich wielkich fanów oraz zagorzałych przeciwników. BMW XM idzie o krok dalej w szokowaniu i może się pochwalić choćby ogromnym, charakterystycznym dla tej marki grillem w kształcie nerek. Uroda SUV-a jest kwestią gustu, za to napęd po prostu fascynuje.Projektanci potraktowali bryłę auta dość ostro, co ma sugerować, że mamy do czynienia z szybkim pojazdem - wąskie reflektory, potężne przetłoczenia i muskulatura karoserii oraz ostro zarysowane tylne światła. Znaczki BMW w tylnych słupkach mają nawiązywać do legendarnego modelu M1. Całość postawiono na 23-calowych kołach. XM wygląda na szybkiego SUV-a, tylko czy faktycznie jest tak szybki?BMX XM ma być napędzany przez silnik V8 współpracujący z jednostką elektryczną. Zestaw ma generować moc 750 KM i moment obrotowy rzędu 1000 Nm. Nie ujawniono ile wyniesie przyspieszenie, ani z jaką prędkością maksymalną pogna XM. Możemy się jedynie domyślać, że będzie szybko. Ujawniono tylko, że hybryda pokona na samym prądzie 80 km i będzie to jedyna opcja napędowa. BMW XM ma zadebiutować w 2022 roku jako konkurent dla najbardziej luksusowych i najmocniejszych SUV-ów na rynku.

BMW X7 - salon na kołach w nowej odsłonie

BMW X7 było odpowiedzią na zainteresowanie klientów luksusowymi SUV-ami. Inżynierom marki udało się przenieść luksus serii 7 w nadwozie potężnego SUV-a. Efekt pracy jest imponujący, a X7 może być zarówno komfortowym autem rodzinnym, jak i niezwykle luksusową limuzyną. Przyszła jednak pora na lifting, a ten, jeśli wierzyć zapowiedziom i przeciekom, będzie zmieniał naprawdę sporo.Producent jeszcze nie potwierdził szykowanych zmian, ale zapowiedział widoczne nowości od strony designerskiej. Prototypowe auta przyłapane na drodze sugerują, że nowe X7 będzie posiadało rozdzielone reflektory, co stanowi nowość dla designu BMW. Najwyraźniej projektanci starają się odróżnić od siebie poszczególne modele, które jeszcze niedawno podążały w bardzo zbliżonym kierunku stylistycznym. Przecieki pokazują także, że zmianie ulegnie również kokpit, choć tam różnice mają być mniej drastyczne.Prawdopodobnie w ofercie pozostaną obecnie dostępne wersje. Przypomnijmy, że X7 jest dostępny jedynie z topowymi silnikami marki. Nieoficjalnie mówi się o debiucie wersji plug-in hybrid. Taka odsłona z pewnością znajdzie wielu zwolenników.

BMW M4 CSL - coupe stworzone na tor

Modele BMW z dopiskiem CSL od zawsze budziły wielkie emocje. W nich nie było miejsca na kompromisy, a każdy element był podporządkowany szybkiej jeździe po torze. Nie inaczej ma być w przypadku BMW M4 CSL. Przede wszystkim warto sobie powiedzieć, co oznacza skrót CSL. Coupe Sport Leichtbau, czyli odchudzone coupe. BMW M4 CSL musi więc stracić trochę kilogramów, co nie będzie łatwe do osiągnięcia.

Wiadomo, że w tym coupe zabraknie klimatyzacji oraz systemu multimedialnego. Te jednak będzie można dokupić, choć kłóci się to z ideą samochodu. Część elementów karoserii i wyposażenia zostanie wykonana z włókna węglowego. Zmiany dopełni rozbudowana aerodynamika czy inne wypełnienie wielkich nerek z przodu. Nie ujawniono jeszcze oficjalnej specyfikacji, ale wiadomo, że pod maskę trafi wzmocniony silnik 3-litrowy z innych wersji M4. Nieoficjalnie mówi się o mocy przynajmniej 550 KM - możemy zatem spodziewać się naprawdę imponującego auta.

Nowości od BMW zapowiadają się interesująco. Rok 2022 przyniesie mocne premiery, które już teraz wzbudzają wiele emocji. Ciekawe, jak zostaną przyjęte na rynku nowe SUV-y. Szczególnie pierwszy od dekad model M. Fani mocnych wrażeń już zacierają ręce na debiut M4 CSL. Nie pozostaje jednak nic, jak cierpliwie czekać na debiut tych modeli w salonach marki.

Zapytaj o ofertę.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.