BMW Z4 M40i.

BMW Z4 M40I - SPRAWDŹ WYMIARY I DANE TECHNICZNE.

Możesz przekonać się o jego wyjątkowości, odwiedzając salon BMW. Zanim jednak obierzesz kierunek na salon samochodowy, by zobaczyć go na własne oczy, co umożliwia np. autoryzowany Dealer M-Cars, sprawdź wymiary i dane techniczne oraz dowiedz się więcej o BMW Z4 Roadster.


Piękno bez granic.

BMW Z4 M40i to samochód, który przyciąga spojrzenia ze względu na swoją charakterystyczną stylistykę. Dynamiczna, sportowa linia nadwozia, długa maska czy składany dach to cechy charakterystyczne roadstera. W przypadku BMW Z4 Roadster mamy dodatkowo szereg wysmakowanych akcentów stylistycznych. Mowa np. o charakterystycznych skrzelach za nadkolami, pełniącymi zarówno funkcje aerodynamiczne, jak też podkreślającą sportowy wygląd pojazdu. Zresztą, jeśli chodzi o sportową stylistykę, to auto emanuje nią z każdej strony - czy patrząc na drapieżną linię boczną, czy muskularną maskę i szeroką atrapę chłodnicy, czy też pięknie skomponowany tył z wąskimi światłami i idealnie wpasowanym spojlerem. Każdy, kto odwiedzi salon samochodowy i na własne oczy zobaczy BMW Z4 Roadster, utwierdzi się w przekonaniu, że na to auto można patrzeć z zachwytem przez długie godziny.

Co więcej, w swoim najbardziej usportowionym wydaniu, czyli BMW Z4 M40i, auto posiada szereg dodatkowych smaczków, które sprawiają, że jego wygląd jest jeszcze bardziej drapieżny. W najmocniejszej odmianie silnikowej fabrycznie montowane obręcze mają przekątną 18 cali. Tylne koła są nieco szersze - rozmiar opon to 275/40 ZR18 99 Y. Przednie opony w fabrycznym setupie to 255/40 ZR18 95 Y. Akcenty z linii M Performance widoczne m.in. w pasie przednim, tylnym czy też na progach zdradzają nieprzeciętne możliwości pojazdu. A o nich można przekonać się, np. odwiedzając salon BMW czy też zapoznając się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi danych technicznych pojazdu.


Luksus w sportowym wydaniu.

Zanim jednak przejdziemy do liczb i wartości, które opisują BMW Z4 M40i, warto jeszcze rzucić okiem na wnętrze pojazdu. Oferuje ono szereg nowoczesnych rozwiązań ułatwiających kierowcy obsługę zaawansowanych funkcji pojazdu. Dzięki systemowi operacyjnemu BMW 7 obsługa jest możliwa zarówno poprzez kontroler iDrive, za pomocą ekranu dotykowego, jak i komend głosowych. Jednak to, co w największym stopniu zainteresuje fanów motoryzacji, to najpewniej sportowa charakterystyka wnętrza. Doskonale wyprofilowana, skórzana kierownica M z manetkami sprawia wrażenie, jakby zachęcała do sportowej jazdy. Pomogą w tym także wyprofilowane fotele sportowe M zapewniające solidne trzymanie boczne, tak istotne w przypadku lekkiego i zwinnego samochodu z napędem na tylną oś. Oczywiście wszystkie materiały użyte do wykonania wnętrza są z najwyższej półki, jak na pojazd segmentu Premium przystało. Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze, odwiedzając salon samochodowy. Autoryzowany Dealer M-Cars zaprasza do bliskiego zapoznania z BMW Z4 Roadster.


BMW Z4 M40i - wymiary.

Chociaż już na pierwszy rzut oka widać, że w przypadku BMW Z4 Roadster mamy do czynienia z samochodem nastawionym na sportowe wrażenia i niezapomnianą radość z jazdy, liczby dodatkowo to potwierdzają. Pojazd ma doskonałe proporcje, pozwalające cieszyć się niesamowitymi właściwościami jezdnymi. Długość BMW Z4 Roadster to 4,324 m, szerokość to 1,864 m (2,024 m z lusterkami zewnętrznymi), a wysokość wynosi 1,304 m. Niska wartość prześwitu (114 mm) sprawia, że samochód doskonale klei się do asfaltu, wpływ na wrażenia z jazdy ma również rozstaw osi wynoszący 2,470 m.

BMW Z4 M40i to oczywiście samochód przeznaczony dla 2 osób. Jednak nie zapomniano przy tym o funkcjonalności. Z jednej strony świadczy o tym spora ilość miejsca dla kierowcy i pasażera. Oczywiście najwięcej jest go nad głowami, kiedy dach jest złożony. Jak na sportowego roadstera BMW Z4 jest też zaskakująco pakowne - oferuje aż 281 l przestrzeni bagażowej. W przypadku wersji M40i masa własna pojazdu wynosi 1640 kg, a ładowność to 295 kg.


BMW Z4 M40i - napęd i silnik.

Jak wspomniano wcześniej, BMW Z4 Roadster to auto, które ma zapewniać sportowe wrażenia z jazdy, godne klasycznego roadstera. Dlatego w każdej wersji silnikowej moc kierowana jest na tylną oś - nawet w przypadku najmocniejszej odmiany M40i. W tej wersji za przeniesienie napędu odpowiada 8-biegowa automatyczna sportowa . Steptronic Sport. W zestawieniu z adaptacyjnym sportowym układem kierowniczym, sportowymi hamulcami M oraz sportowym mechanizmem różnicowym M, otrzymujemy zestaw, który doskonale sprawdza się nie tylko na co dzień, ale również w wyjątkowych warunkach, np. na torze wyścigowym.

Oczywiście, aby móc czerpać pełnię radości z jazdy w warunkach torowych, konieczne jest zapewnienie także odpowiednich wrażeń ze strony jednostki napędowej. W przypadku BMW Z4 M40i pod maską mamy 6-cylindrowy, rzędowy, 3-litrowy silnik benzynowy. Jego moc wynosi 340 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy to aż 500 Nm. Jak to przekłada się na osiągi? Te rzeczywiście są godne sportowego wyglądu i charakterystyki auta. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje jedyne 4,5 sekundy, zaś prędkość maksymalna BMW Z4 M40i została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.


BMW Z4 M40i - spalanie.

Chociaż BMW Z4 M40i potrafi dostarczyć niesamowitych, iście sportowych wrażeń za kierownicą, to w przypadku spokojnej jazdy auto potrafi być także zaskakująco oszczędne, jak na możliwości, jakie oferuje. Zgodnie z pomiarami ustalonymi na podstawie nowej procedury WLTP, w cyklu mieszanym zużycie paliwa oscyluje w okolicach 8 litrów na 100 km. Przy 52-litrowym baku paliwa, pozwala to na całkiem długie podróże bez konieczności odwiedzania stacji benzynowej. A czasami w przypadku roadstera radości dostarcza nie tylko pełna emocji sportowa jazda, ale po prostu spokojna podróż z nieograniczoną przestrzenią nad głową!

BMW Z4 M40i - podsumowanie.

Zarówno twarde liczby, jak i bardziej subiektywne czynniki, jak wygląd czy odczucia z obcowania z samochodem przemawiają za tym, że BMW Z4 M40i to auto ze wszech miar wyjątkowe. Z jednej strony potrafi zaskoczyć luksusem, komfortem i przyjemnością czerpaną z radosnego pokonywania kolejnych kilometrów, z drugiej potrafi pokazać swoją drapieżną, pełną emocji, sportową twarz. To samochód dla osób lubiących podkreślać indywidualizm i wyróżniać się z tłumu. W BMW Z4 na pewno nie pozostaniesz niezauważony. Wystarczy zresztą odwiedzić dowolny salon BMW, w którym dostępny jest ten model, by przekonać się, że to auto, od którego trudno oderwać wzrok.


BMW Z4 M40i - gdzie szukać więcej informacji?

Jeżeli chcesz lepiej poznać możliwości i specyfikację BMW Z4 M40i, naturalnym kontaktem powinien być autoryzowany Dealer M-Cars. Odwiedzając salon samochodowy M-Cars możemy liczyć nie tylko na profesjonalną prezentację pojazdu, ale także otrzymanie wszelkich możliwych informacji związanych z zamówieniem, konfiguracją czy też finansowaniem pojazdu. Skorzy do pomocy, przeszkoleni pracownicy odpowiedzą na pytania i pomogą przejść przez poszczególne etapy. A kiedy już opuścisz salon BMW wyjeżdżając swoim Z4 M40i, pozostaje jedynie wyruszyć w drogę i czerpać radość z każdego pokonanego kilometra!

Zapytaj o ofertę BMW Z4 M40i.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.