BMW X5 M.

BMW X5 M – DANE TECHNICZNE I WYMIARY.

Właśnie szykujesz się do długo wyczekiwanej zmiany aktualnego samochodu na nowszy model? Interesuje Cię auto marki BMW? Czy warto zdecydować się na model BMW X5 M? Poznaj kluczowe fakty na temat designu, wyposażenia wnętrz i danych technicznych. To pomoże Ci w podjęciu dobrej decyzji.

Design na najwyższym poziomie.

Nasz autoryzowany Dealer BMW M-Cars zapewnia kompleksowe usługi. Odwiedzając nas będziesz miał pełne pole do manewru. Oferujemy m.in. różne kolory lakieru, listw, czy tapicerki. Możesz także zdecydować się na kształt kół (do wyboru są: 21-/22-calowe M Star Spoke 818 M czarne, 21-calowe M Double Spoke 808 M Bicolor, 21-/22-calowe M Star Spoke 809 M Bicolor i 21-/22-calowe M Star Spoke 818 M Bicolor), który Ci najbardziej odpowiada.

Producenci po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Z każdej perspektywy modele BMW X5 M prezentują się bowiem rewelacyjnie. Co zobaczysz z przodu auta? Wąskie reflektory, a także światła do jazdy dziennej, które są w kształcie strzałek. To ciekawe rozwiązania, które nadają samochodom z tej serii jedynego w swoim rodzaju charakteru. Szerokość pojazdów jest zaś podkreślana przez poziome listwy atrapy chłodnicy i nowocześnie zaprojektowane powierzchnie stylistyczne.

Widok z tyłu jest czasami bagatelizowany. A to błąd. Na szczęście tutaj masz pewność, że modele BMW z każdej strony zapewniają odpowiednie wrażenia wizualne. Nie da się ukryć, że opisywane pojazdy mają sportowy design. Jest on zaś zaznaczany m.in. przez spojler i przyciągający uwagę pas tylny. Po obu stronach znajdują się też końcówki rur wydechowych. Fani porządku i symetrii będą zachwyceni. Tak samo, jak sympatycy mocnych brzmień, które aż zachęcają do kolejnego wciśnięcia pedału gazu.

Sportowa charakterystyka jest widoczna jak na dłoni także z bocznej perspektywy. Producenci zatroszczyli się m.in. o efektownie wyglądające skrzela M w czarnej barwie. Nie można nie wspomnieć o lusterkach zewnętrznych (czarny, błyszczący kolor) i o logo pojazdów tej marki, które zostało optymalnie dopasowane do pozostałych elementów.

Wyjątkowe wnętrze.

W czasie pokonywania kolejnych kilometrów bardzo ważna jest dla Ciebie wygoda? Modele BMW X5 M są wyposażone w komfortowe fotele, które możesz idealnie dopasować do siebie. Dzięki temu perfekcyjnie dostosujesz odległość od pedałów, czy lusterek zewnętrznych. Takie aspekty wpływają zaś nie tylko na komfort, ale również na bezpieczną jazdę.

Dla kierowców bardzo liczy się również wygoda w czasie odczytywania informacji z wyświetlacza. W modelach z tej serii wszystko odbywa się niezwykle szybko. A jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego zakrzywionego wyświetlacza. Bez wątpienia nadaje on unikatowego charakteru całemu wnętrzu pojazdu. Przedstawione na nim informacje są jasne i klarowne. Dzięki temu kierowcy wystarczy tak naprawdę jedynie rzut oka, aby błyskawicznie sprawdzić parametr, który go interesuje.

Od razu warto wspomnieć też o wyświetlaczu Head-Up, który znajduje się w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Jakie informacje są tam podawane? Np. dotyczące prędkości, czy wskazówki nawigacyjne. To powoduje, że kierowca nie musi rozglądać się na boki i może w 100% skoncentrować się na jeździe.

Efektownym dodatkiem jest na pewno listwa oświetlenia ambientowego z logo M, która została usytuowana po stronie pasażera. Spełnia ona rozmaite funkcje, ponieważ jest podświetlana. Na pewno chodzi o kwestie estetyczne, bo listwa prezentuje się niezwykle efektownie. A przy okazji tego typu elementy ułatwiają np. znalezienie czegoś w aucie, kiedy np. podróżujemy wczesnym rankiem, wieczorem lub nocą.

Bardzo przydatna jest również integracja smartfonów. To rozwiązanie umożliwia korzystanie z Android Auto oraz Apple CarPlay bardzo wygodnie w swoim samochodzie.

Silnik: moc i niezwykłe brzmienie.

Modele BMW X5 M charakteryzują się nie tylko zapierającym dech w piersiach wyglądem. Warto podkreślić, że „serce” tych pojazdów posiada bardzo pożądane parametry techniczne. A dodatkowo zapewnia niesamowite brzmienia, które każdemu fanowi branży motoryzacyjnej przypadną do gustu. Chcesz to sprawdzić przed ewentualnym zakupem? Nasz autoryzowany Dealer BMW M-Cars oferuje pomoc fachowców, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Dodatkowo możesz skorzystać z jazdy testowej i wszystko zweryfikować w praktyce.

Modele zostały wyposażone w silniki benzynowe V8 M TwinPower Turbo o mocy wynoszącej aż 625 KM. O wydajność i charakterystyczne, mocne dźwięki nie musisz się zatem martwić!

Na komfort jazdy wpływa m.in. porządna 8-stopniowa skrzynia biegów Steptronic z Drivelogic, która cechuje się sportowym designem (m.in. przez ogólny kształt, jak i zastosowanie elementów w czerwonym kolorze). Co ważne, biegi możesz zmieniać ręcznie lub automatycznie. Co jeszcze jest tutaj jedyne w swoim rodzaju? Warto dodać, że dźwignia cechuje się charakterystycznym schematem przełączania M i bardzo wygodną obsługą.

BMW X5 M: poznaj kluczowe dane techniczne.

Interesują Cię gabaryty? Modele z tej serii mają 4,948 m długości, 2,015 m szerokości i 1,762 m wysokości. Warto wspomnieć także o szerokości z uwzględnieniem lusterek (po stronie kierowcy i pasażera). Wynosi ona kolejno 2,218 m (1,122 m i 1,096 m).

Rozstaw osi w przypadku tych popularnych modeli wynosi 2,972 m. Tymczasem średnica zawracania to 0,0128 m.

Moc silnika benzynowego V8 M TwinPower Turbo to aż 625 KM. Jest to wartość odpowiadająca 460 kW. Maksymalny moment obrotowy (wyrażony w Nm) to 750.

Fani szybkiej, dynamicznej jazdy nie będą zawiedzeni. Niemieccy producenci nie zapomnieli bowiem o tym zagadnieniu. Aby osiągnąć 100 km/h, wystarczy tylko 3,9 s. Pojazdami z tej serii można natomiast rozpędzić się maksymalnie do prędkości 250 km/h.

Czy modele BMW X5 M dużo palą? Producenci podają, że zużycie paliwa na 100 km (w trybie CS – cykl mieszany) mieści się w przedziale od 12,9 do 13,1 l. Na stacji możesz zaś zatankować maksymalnie nawet 83 l benzyny (taka jest pojemność zbiornika na paliwo).

Masa własna pojazdów z tej serii to 2475 kg. Dopuszczalna masa całkowita kształtuje się na poziomie 3040 kg. Tymczasem ładowność wynosi 640 kg.

Jaka jest minimalna/maksymalna pojemność bagażnika? Ten przedział wynosi od 650 do 1870 l.

Napęd w modelach z tej serii jest na wszystkie cztery koła.

Emisja dwutlenku węgla (CO2) w trybie CS – cykl mieszany wynosi od 291 do 295 g/km.

Jak kupić takie nowoczesne auto?

Jesteś już pewny swojej decyzji i chcesz niedługo zdecydować się na zakup? A może masz jeszcze kilka pytań? Zapraszamy do nas! Autoryzowany Dealer BMW M-Cars to miejsce, gdzie wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane w 100%.

Nasi pomocni, wykwalifikowani specjaliści zapewniają profesjonalne doradztwo. Razem z nimi wybierzesz zatem taki model pojazdu, który będzie idealnie dopasowany do wszystkich Twoich potrzeb i oczekiwań.

Aktualności.