serii 5

BMW - MODELE Z NAPĘDEM NA TYLNE KOŁA.

BMW przez wiele lat fanom motoryzacji kojarzyło się z samochodami napędzanymi na tylną oś. To wszak rozwiązanie rodem z motosportu, z którego samochody bawarskiej marki czerpią pełnymi garściami. I chociaż w ofercie znajdziemy już rozwiązania zarówno FWD, RWD jak i AWD, to wciąż wiele osób, wybierając BMW, chce mieć napęd na tył. Poznaj dostępne auta z napędem na tył.

Napęd na tył w klasyce gatunku.

Wśród obecnych w ofercie modeli, przeważająca większość BMW posiada napęd na tył. Czasami jest to rozwiązanie występujące jedynie w wybranych wersjach, gdyż w niemal każdym modelu znajdziemy również opcję xDrive, czyli napędu na wszystkie koła. Dobrą informacją dla fanów motoryzacji jest to, że napęd na tylne koła można mieć już nawet w samochodach BMW, które często wykorzystywane są jako auta "na co dzień". Wśród najpopularniejszych propozycji wybieranych przez klientów jako BMW z napędem na tył są klasyczne limuzyny serii 3 oraz serii 5. To auta cechujące się pięknymi, ponadczasowymi liniami nadwozia, dużą użytecznością i doskonale łączące piękną stylistykę i komfort podróżowania z iście sportowymi doznaniami za kierownicą. W niemal każdej wersji silnikowej można znaleźć wariant, który posiada napęd na tylne koła. Takie rozwiązanie dostępne jest zarówno w przypadku podstawowych silników benzynowych (moc 156 koni mechanicznych w Serii 3 oraz 184 w Serii 5) i wysokoprężnych (moc 122 konie mechaniczne w Serii 3 oraz 150 w Serii 5), jak też w mocniejszych wersjach. Również w przypadku zdecydowania się na napęd hybrydowy, mamy możliwość wyboru wersji, w której zastosowano napęd na tył.

Szeroki wachlarz możliwości.

Wybierając którąś ze wspomnianych wyżej 2 ikon motoryzacji, możemy otrzymać auto doskonale sprawdzające się w każdym otoczeniu. Seria 3 oraz 5 świetnie spełnia swoją funkcję jako samochód dla biznesmena, auto rodzinne, ale także na torze potrafi pokazać, że nie na darmo w wielu wersjach stosowany jest właśnie napęd na tył i dostarczyć niesamowitej radości z jazdy. Podobne cechy można przypisać także wielu innym modelom z oferty BMW. Dla fanów motoryzacji, którzy nie są aż takimi tradycjonalistami i szukają rozwiązań alternatywnych dla legendarnej "trójki" czy "piątki", dobrą wiadomością na pewno jest dostępny napęd na tylne koła w wybranych modelach w nadwoziu typu Gran Coupe. Chodzi o serię 4 oraz 8. Te pojazdy również cechuje piękna, zwarta sylwetka, przypominająca nawet klasyczną limuzynę, ale dzięki dodatkowym obłościom, sprawia wrażenie jeszcze bardziej opływowej i sportowej.

W przypadku mniejszego ze wspomnianych modeli Gran Coupe napęd na tył może trafiać w wersjach:

  • 418d (silnik wysokoprężny, moc maksymalna 150 koni mechanicznych i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego);
  • 420d (silnik wysokoprężny, moc maksymalna 190 koni mechanicznych i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego);
  • 430d (silnik wysokoprężny, moc maksymalna 258 koni mechanicznych i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego);
  • 420i (silnik benzynowy, moc maksymalna 184 koni mechanicznych i 290 Nm maksymalnego momentu obrotowego);
  • 430i (silnik benzynowy, moc maksymalna 252 koni mechanicznych i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego);
  • 440i (silnik benzynowy, moc maksymalna 326 koni mechanicznych i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego).
Jeżeli chodzi o serię 8, to Gran Coupe oferuje napęd na tył w wersji 840i. Jej 3-litrowy 6-cylindrowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo generuje moc 340 koni mechanicznych i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 5,2 s.

Będąc przy samochodach z przydomkiem "Gran", nie sposób nie wspomnieć także o wyrazistym BMW Serii 6 Gran Tourismo. To auto o potężnej sylwetce, stworzone do pokonywania długich odległości w komfortowych, wręcz luksusowych warunkach. Jednak nawet w takim przypadku inżynierowie BMW nie zapomnieli o sportowej charakterystyce i w większości wersji silnikowych zapewnili możliwość wyboru napędu na tył. Ba, nawet największa w gamie, niezwykle luksusowa limuzyna BMW 7 występuje w odmianie z napędem na tylne koła.

Zwinność z napędem na tył.


Tym, co często charakteryzuje auta z napędem na tył, jest ich wyjątkowa zwrotność i zwinność, co przekłada się na dodatkowe emocje za kierownicą. Podobne oczekiwania kierowcy mają często wobec samochodów o mniejszej, bardziej usportowionej bryle nadwozia. Mowa tutaj oczywiście o autach typu Coupe czy też Cabrio. Jeżeli połączymy te 2 elementy, uzyskamy przepis dający ciekawie możliwości. Zwłaszcza jeśli do mieszanki tej dodamy znaczek BMW.

W przypadku samochodów z napędem na tył o nadwoziu typu Coupe czy Cabrio, BMW ma do zaoferowania naprawdę wiele. Już pierwsza opcja, czyli BMW serii 2 Coupe czy Cabrio jest niezwykle interesująca, choćby ze względu na fakt, że ich "większy brat", czyli BMW Serii 2 GranCoupe jest autem przednionapędowym. Jednak w mniejszych nadwoziach każdą wersję silnikową BMW Serii 2 można skonfigurować z napędem na tył, bo są to po prostu samochody nacechowane sportowo. Podobnie jest w przypadku BMW Serii 4 Cabrio - w tym modelu także każdy z wariantów mocy od 184 do 326 koni mechanicznych występuje w wersji z napędem na tył.

Wśród samochodów kojarzących się z wyjątkową zwinnością i lekkością prowadzenia na szczególne wyróżnienie zasługuje model Z4. To klasyczny Roadster, którego głównym założeniem było znoszenie ograniczeń i zapewnienie kierowcy maksymalnej radości z obcowania z maszyną. Nie chodzi nawet o typowo wyścigowe emocje, a po prostu sportową frajdę z jazdy. W tym przypadku nie ma innej drogi - Z4 zawsze oznacza BMW z napędem na tył.

Napęd na tył w modelach M.


Potężna moc, najbardziej zaawansowana technologia, drapieżna sylwetka, uwypuklająca dynamikę - to cechy wspólne dla modeli BMW spod znaku "M". Co istotne, w wielu przypadkach te najbardziej usportowione, bezkompromisowe wersje poszczególnych modeli BMW również posiadają warianty, w którym napęd trafia na tylną oś. Tak jest choćby w przypadku najnowszego BMW M3, gdzie 480 koni mechanicznych lub 510 w odmianie M3 Competition, może trafiać na tylną oś. I chociaż zastosowanie napędu na wszystkie koła mogłoby spowodować urwanie dziesiątych części sekundy w sprincie do setki, to prawdziwą esencją sportowych doznań jest właśnie tylny napęd. Warto również odnotować szczególny ukłon marki w kierunku tradycjonalistów - najnowsze M3 jest dostępne nie tylko z napędem na tył, ale także manualną skrzynią biegów!

Osoby, które uwielbiają czerpać radość z jazdy i czuć wyjątkowe emocje za kierownicą, powinny dokładnie zapoznać się z gamą modeli oznaczonych literą M. W wielu przypadkach istnieje bowiem możliwość wybrania wersji, w której moc kierowana jest na tylną oś. W połączeniu z potężną mocą jednostek napędowych, cechującą modele M, otrzymamy szczególnie atrakcyjną propozycję, zwłaszcza dla tych kierowców, którzy lubią zrywać przyczepność. Najlepsza specyfikacja, dedykowane oznaczenie i napęd na tył... Czego chcieć więcej?

SUV i napęd na tylne koła?


W ofercie BMW znajdziemy również samochody typu SUV z napędem na tylne koła. Chociaż może wydawać się to nieco dziwnym rozwiązaniem, to przecież auta o podwyższonym prześwicie wcale nie muszą być nudne. Dotyczy to zwłaszcza BMW, które wprowadziło własne określenie tej kategorii pojazdów, czyli SAV. Słowo "Utility" zostało w nim zastąpione określeniem "Activity", co podkreśla nie tylko użytkowy charakter pojazdów, ale przede wszystkim ich przeznaczenie zarówno dla osób lubiących aktywny tryb życia, jak i miłośników pełnej emocji jazdy samochodem. W przypadku aut

BMW z segmentu SUV, czy SAV, znajdziemy modele, które występują w wersjach z napędem na tył. Są to:

  • BMW X3;
  • BMW iX3;
  • BMW iX.

Wybierz swoje BMW z napędem na tył.


Jak widać po powyższych przykładach, w przypadku BMW, wybór aut z napędem na tył jest niezwykle bogaty. W zasadzie dla niemal każdego segmentu czy typu samochodu osobowego, jakie występują na rynku, można w ofercie BMW odnaleźć wersję z napędem na tylne koła. Jeżeli zatem poszukujesz samochodu, który zapewni Ci nie tylko walory użyteczne, będzie cieszył wzrok na każde spojrzenie, zapewni komfortowe czy wręcz luksusowe warunki podróżowania, ale także wywoła uśmiech i dreszcz emocji za sprawą fenomenalnych właściwości jezdnych i wyjątkowej dynamiki, koniecznie odwiedź salon Dealera BMW M-Cars i spytaj o szczegóły oferty BMW z napędem na tył.

Zapytaj o ofertę BMW

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.