BMW M-Cars i4

BMW i4 - SPRAWDŹ WYMIARY I DANE TECHNICZNE.

BMW zdobyło swoją sławę m.in. dzięki produkcji imponujących sedanów. W ostatnich latach balans oferty przechylił się nieco w stronę SUV-ów, ale nadal bawarska marka jest kojarzona z limuzynami. Właśnie dlatego nikt nie wątpił, że w czasie bumu elektryfikacji producent w końcu pokaże nam w pełni elektrycznego sedana. Tak się stało i BMW i4 kusi klientów przynajmniej kilkoma cechami.

BMW i4 posiada wszystko, czego spodziewamy się po aucie z DNA tej legendarnej marki. Co więcej, model ten na dobre zapisał się w historii motoryzacji. Jest bowiem pierwszym autem elektrycznym z wersją przygotowaną przez dywizję M Power. Zdecydowanie warto poznać tę maszynę nieco bliżej. Sprawdźmy dokładnie dane techniczne elektrycznej limuzyny ze sportowym zacięciem.


BMW i4 - praktyczna limuzyna ze sportowym zacięciem

Powstanie pierwszej limuzyny BMW z napędem elektrycznym było sprawą oczywistą. Pozostawało jedynie pytanie, na jaki model zdecyduje się firma. Ostatecznie zdecydowano się postawić na czterodrzwiowe nadwozie coupe. BMW 4 Gran Coupe pokazało, że zapotrzebowanie na takie modele jest duże.

BMW i4 może się więc pochwalić dynamiczną sylwetką z długą, muskularną maską i dachem łagodnie opadającym do zadartego tyłu. Całość wygląda bardzo sportowo, co dodatkowo podkreślają wloty powietrza w przednim zderzaku czy ostre przetłoczenia nadwozia. Co ważne, samochód, mimo dość sportowego charakteru, pozostaje całkiem przestronny.

Wymiary BMW i4:
Długość: 4783 mm
Szerokość: 1852 mm
Szerokość z lusterkami: 2073 mm
Wysokość: 1448 mm
Rozstaw osi: 2856 mm

Projektanci zadbali o przestronne wnętrze czterodrzwiowego coupe dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2856 mm. Udało się także zadbać o odpowiednio duży bagażnik o pojemności 470 l. Po złożeniu tylnych siedzeń można zwiększyć przestrzeń bagażową do 1290 l. BMW przygotowało dwie wersje i4 kierowane do różnych klientów. Co mają do zaoferowania pod kątem napędu?


BMW i4 - elektryczna limuzyna w dwóch odsłonach

BMW zdecydowało, że pierwsza elektryczna limuzyna firmy musi wejść na rynek z przytupem. Właśnie dlatego, obok standardowej wersji, na rynek trafił również model przygotowany przez dywizję M Power. Przyjrzyjmy się szczegółowo napędowi i4 i jego możliwościom.

Dane techniczne BMW i4:

BMW i4 eDrive40
Moc i moment obrotowy napędu: 340 KM i 430 Nm
Zasięg: 493-590 km
Pojemność akumulatora: 80,7 kWh
Przyspieszenie do 100 km/h: 5,7 s
Prędkość maksymalna: 190 km/h

BMW i4 M50
Moc i moment obrotowy napędu: 544 KM i 795 Nm
Zasięg: 416-520 km
Pojemność akumulatora: 80,7 kWh
Przyspieszenie do 100 km/h: 3,9 s
Prędkość maksymalna: 225 km/h

Jak widać BMW i4 należy do bardzo żwawych samochodów. Kierowca raczej nie będzie narzekał na brak wrażeń za kierownicą. Szczególnie model M50 może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Takie dane techniczne nastrajają optymistycznie, tym bardziej, że sportowe osiągi nie są okupione częstymi wizytami na stacji benzynowej.


BMW i4 - elektryk klasy premium

Wiemy już, że BMW i4 jest autem praktycznym, sportowym, ale czy też komfortowym? Pierwsza elektryczna limuzyna marki jest rasowym samochodem klasy premium. To widać już na pierwszy rzut oka. Bliższe spojrzenie ujawnia wysokiej jakości materiały wykończenia wnętrza, bogate wyposażenie oraz najnowsze systemy bezpieczeństwa.

BMW przygotowało samochód wykorzystujący wszystkie doświadczenia firmy. Połączono jakość wykonania i cechy aut premium z nowoczesnym napędem. Ile trzeba zapłacić za BMW i4? Wersja eDrive40 startuje z cenami na poziomie 245 200 zł. Topowa odmiana wiąże się z wydatkiem co najmniej 289 900 zł. W tych kwotach otrzymamy samochód, który tworzy nową historię bawarskiej marki.

Poproś o ofertę na BMW i4.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.