BMW Connected Drive.

CO TO JEST BMW CONNECTED DRIVE?

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie nowoczesny, ergonomiczny i bezpieczny samochód bez inteligentnych systemów wsparcia kierowcy, które monitorują otoczenie pojazdu, komunikują się z osobą prowadzącą auto oraz wymieniają dane z pozostałą infrastrukturą cyfrową.

 

POCZĄTKI BMW CONNECTED DRIVE.

Integratorem inteligentnych usług cyfrowych oferowanych w ramach ekosystemu BMW jest rozwiązanie BMW Connected Drive. Zadebiutowało ono w roku 2008 podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Pierwotnie była to pokładowa przeglądarka internetowa z wbudowanym modułem informacyjno-rozrywkowym.

Od tamtej pory funkcjonalność tego rozwiązania uległa jednak znacznej rozbudowie i stale jest modyfikowana, realizując wyzwania nowoczesnych technik w zakresie komunikacji.

 

LET’S CONNECT!

BMW Connected Drive skupia w jednym miejscu wszystkie usługi cyfrowe, które łączą samochód ze światem zewnętrznym. Poza kluczowym serwisem telekomunikacyjnym w skład rozwiązania wchodzą także systemy wspomagające kierowcę w prowadzeniu auta, kontakt z urządzeniami mobilnymi, jak również usługi związane z rozrywką i monitorowaniem ruchu drogowego.

Aby móc korzystać z BMW Connected Drive wystarczy mieć zainstalowaną w pojeździe na stałe, aktywną kartę SIM i posiadać profil BMW ID z dodanym do niego autem.

 

PRZYDATNE PAKIETY CYFROWE.

Connected Booster S to pakiet podstawowych usług cyfrowych dla pojazdów bez nawigacji. Z opcji tej można korzystać m.in. za pomocą wygodnej aplikacji. Dzięki niej pojazd uzyska funkcje nawigacji BMW Online oraz możliwość dostępu do serwisów infotainment.

Kolejnym pakietem jest Connected Booster L, będący rozszerzeniem katalogu standardowych usług cyfrowych, w tym wyszukiwania miejsc parkingowych, informacji o najbliższych punktach ładowania czy stacjach benzynowych. Pakiet ten adresowany jest do aut z wbudowaną fabrycznie nawigacją. Aplikacja można sterować wygodnie głosem. Umożliwia ona również zdalne blokowanie drzwi, włączanie świateł czy uruchamianie sygnalizacji dźwiękowej.

 

INNOWACYJNE USŁUGI CYFROWE.

Bogaty katalog BMW Connected Drive otwierają praktyczne Apple CarPlay Preparation oraz Android Auto, umożliwiające w bezpieczny i bezprzewodowy sposób korzystanie z tych dwóch najbardziej popularnych systemów operacyjnych smartfonów. Funkcje smartfona w trakcie jazdy przejmuje interfejs pojazdu, dzięki czemu jazda odbywa się zgodnie z przepisami ruchu drogowego

Innym ciekawym rozwiązaniem cyfrowym jest BMW Digital Key. Dzięki niemu nasz smartfon staje się kluczykiem do auta. Co więcej, kluczyk w tej formie, można udostępnić nawet pięciu innym użytkownikom smartfonów.

Dla zabieganych osób idealnym wsparciem będzie usługa Concierge. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby uzyskać wsparcie przy rezerwacji stolika w restauracji czy pokoju hotelowego. Concierge umożliwia również dokonywanie zdalnych płatności.

Cennym dodatkiem do cyfrowego świata BMW jest także możliwość rejestracji jazdy, włącznie z obrazem na zewnątrz auta. Następnie można odtworzyć taki film na ekranie samochodowym lub za pomocą nośnika USB przenieść na inne urządzenia cyfrowe.

WSPARCIE SZTUCZNEJ INTELIGENCJI.

Na koniec warto nadmienić, że wszystkie cyfrowe systemy oraz aplikacje są na bieżąco i samoistnie aktualizowane, dzięki rozwiązaniom My BMW. Wszystko to dostępne jest dzięki nowoczesnemu, intuicyjnemu i wyposażonemu w sztuczną inteligencję systemowi komunikacji z kierowcą iDrive.


BMW Connected Drive - Zapytaj o szczegóły.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.