BMW Charging.

BMW CHARGING.

PUNKTY ŁADOWANIA DLA TWOJEGO AUTA.

BMW Charging to usługa ładowania przeznaczona dla kierowców pojazdów elektrycznych. Punkty ładowania samochodów elektrycznych znajdują się w dużej ilości miejsc nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, a dostęp do nich zapewnia jedna karta. Dowiedz się więcej o tej usłudze i odwiedź nasz salon M-Cars, by wybrać swoje BMW.

W jaki sposób skorzystać z BMW Charging?

By skorzystać z BMW Charging musisz najpierw zapoznać się z dostępnymi taryfami i dedykowanymi pakietami oraz zarejestrować się. Kolejny krok to aktywowanie karty i pobranie aplikacji – dzięki temu do Twojej dyspozycji będą punkty ładowania samochodów elektrycznych na terenie całej Europy. Będziesz mógł z łatwością przeglądać dostępną w pobliżu infrastrukturę ładowania bezpośrednio w pojeździe lub w aplikacji My BMW. By rozpocząć ładowanie, użyj karty BMW Charging Card bądź aplikacji.

Rejestracja w BMW Charging.

Jeśli Twoje BMW jest już połączone z aplikacją, zarejestruj się wybierając „Konto BMW Charging”. Na stronie internetowej sprawdzisz dostępne taryfy, pakiety i promocje. Zaloguj się używając Twoich danych BMW lub zarejestruj się. Uzupełnij informacje o sobie i swoim pojeździe, które będą przydatne do wyświetlania skrojonych pod Twoje potrzeby ofert. Wybierz preferowaną metodę płatności i zamów kartę do ładowania BMW Charging Card, a jeśli już ją masz, wprowadź numer. Umowę możesz aktywować od razu lub w wybranym terminie. Po sprawdzeniu, czy wszystko się zgadza, potwierdź działania przyciskiem.

Aktywowanie karty i pobieranie aplikacji.

Po aktywowaniu karty BMW Charging Card otrzymujesz natychmiastowy dostęp do usługi. Aplikacja zapewnia możliwość korzystania z całej sieci ładowania. Za jej pomocą możesz wyszukać punkty ładowania samochodów elektrycznych, sprawdzić rodzaje wtyczek i ich dostępność oraz zacząć proces ładowania u wybranych operatorów. Dodatkowo przejrzysz i w razie potrzeby zaktualizujesz dane dotyczące konta i metod płatności.

Znalezienie punktu ładowania.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych są widoczne na mapie w aplikacji. Możesz filtrować wyniki według typu wtyczki, prędkości ładowania, metody autoryzacji lub dostępności oraz zostawiać oceny. Zobaczysz też trasę do wybranej stacji ładowania i rozpoczniesz nawigację z poziomu aplikacji. Jeśli dana stacja zapewnia taką możliwość, skorzystasz z opcji ładowania zdalnego.

Rozpoczęcie ładowania.

Stacje ładowania mogą udostępniać różne sposoby ładowania. W przypadku korzystania z BMW Charging Card wystarczy, że użyjesz karty do autoryzacji, by rozpocząć proces. Dostępna jest też opcja cyfrowej autoryzacji z poziomu aplikacji My BMW. Na niektórych stacjach możliwe będzie również śledzenie postępu ładowania.

Wybór taryfy.

Ceny ładowania różnią się w zależności od maksymalnej prędkości ładowania. Duża prędkość związana jest na ogół z wyższą ceną. Możliwe prędkości to: zwykła z wykorzystaniem AC (prądu zmiennego), szybka z wykorzystaniem DC (prądu stałego) oraz ekstra-szybka z wykorzystaniem HPC (ładowania o dużej mocy). Cenę w każdym punkcie ładowania określisz korzystając z mapy. W BMW Charging możesz zdecydować się na taryfę Active, która pozwala na ładowanie pojazdu w atrakcyjnych, stałych cenach. Nowi klienci BMW przez rok zwolnieni są z opłaty podstawowej, a użytkownicy BMW iX1, BMW iX3, BMW iX, BMW i4, BMW i5 oraz BMW i7 otrzymają automatycznie pakiet IONITY Plus na jeden rok bez opłaty podstawowej. Osoby korzystające z BMW i7 przez ten czas ładują za darmo w sieci IONITY. Druga dostępna taryfa to Flex. Umożliwia wygodne ładowanie auta elektrycznego w jednej z największych sieci ładowania dzięki karcie RFID lub aplikacji. Zasady użytkowania są proste, nie obowiązuje stała opłata, koszty ładowania są ustalane bezpośrednio przez konkretnego operatora.

Ładowanie w dowolnym miejscu i czasie na terenie Europy.

Jedną z największych zalet BMW Charging jest możliwość korzystania bez ograniczeń z 545 917 punktów ładowania w całej Europie. Klienci mają do wyboru setki operatorów. Warto zwrócić też uwagę na rozwój partnera strategicznego BMW – IONITY – oraz jego sieci ładowania typu High-Power Charging. BMW Charging to możliwość korzystania z zielonej energii elektrycznej, co daje szansę na prowadzenie ekologicznego, zrównoważonego stylu życia.

Wygoda i transparentność.

BWM Charging jest rozwiązaniem kompleksowym, wygodnym, przejrzystym i skrojonym pod indywidualne potrzeby każdej osoby. Wystarczy zarejestrować się raz, by zapewnić sobie dostęp do sieci za pomocą karty lub aplikacji. Szczegóły usługi sprawdzisz w pulpicie nawigacyjnym za pośrednictwem strony internetowej bądź aplikacji My BMW. Dodatkowo raz w miesiącu otrzymasz zbiorczą fakturę z całą historią Twojego publicznego ładowania.

Połączone funkcje ładowania.

Aplikacja My BMW działa w sposób kompleksowy i zapewnia dostęp do wszystkich ważnych funkcji dla Twojego pojazdu. Dzięki niej zaplanujesz trasę w sposób zoptymalizowany pod kątem ładowania, jeśli wybierasz się w długą podróż. Wybierzesz najlepsze dla Ciebie punkty ładowania samochodów elektrycznych dzięki rozbudowanym opcjom filtrowania. Zobaczysz dostępność danego punktu i przydatne informacje o cenach. Aplikacja oferuje także funkcję cyfrowego uwierzytelniania i sprawdzania stanu naładowania podczas wykonywania innych czynności.

Co zrobić, gdy stacja ładowania nie działa?

W przypadku problemów z rozpoczęciem sesji ładowania sprawdź najpierw w aplikacji, czy dany punkt jest dostępny. Jeśli chcesz dokonać uwierzytelnienia przez aplikację, zweryfikuj, czy stacja oferuje tę funkcję. Jeśli tak, kliknij przycisk „Start” w aplikacji zamiast skanowania kodu QR umieszczonego na stacji. W przypadku wystąpienia problemów fizycznych lub technicznych skontaktuj się najpierw z operatorem punktu ładowania. Kontakt na infolinię znajdziesz na stacji ładowania. Jeżeli problem nie ustąpił, skontaktuj się z infolinią obsługi klienta, której numer znajdziesz na stronie internetowej działu wsparcia pod zakładką „kontakt z działem wsparcia”.

Sieć punktów ładowania.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych BMW dostępne są w aż 29 krajach. W Polsce znajduje się ich aż 2604. Największe możliwości mają oczywiście mieszkańcy dużych miast, lecz stacje są dostępne również w mniejszych miejscowościach. Jest to praktyczne nie tylko z punktu widzenia osób zamieszkujących te miejsca, ale również tych, które wybierają się w dłuższe podróże. Rozbudowana infrastruktura umożliwi im naładowanie pojazdu w dogodnym miejscu i czasie, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek mogących przeszkodzić w dalszym pokonywaniu trasy.

Jeśli nie jesteś jeszcze właścicielem BMW, odwiedź jeden z naszych salonów M-Cars i wybierz idealny pojazd dla siebie. Możesz skorzystać z wirtualnego salonu dostępnego na naszej stronie internetowej oraz z filtrów, które ułatwią Ci znalezienie skrojonego pod Twoje potrzeby auta. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy ułatwią Ci podjęcie decyzji. Już wkrótce możesz stać się dumnym użytkownikiem nowoczesnego i estetycznie wykonanego samochodu elektrycznego.

 

Aktualności.