BMW M-Cars Seria 5 Touring

BMW 5 TOURING - DUŻE KOMBI Z BOGATYM WYPOSAŻENIEM.

Duże kombi kojarzą nam się przede wszystkim z zaspokojeniem praktycznych potrzeb. Tymczasem BMW od wielu lat pokazuje, że taki pojazd może być nie tylko użytkowy, ale również luksusowy. Co więcej, projektanci marki udowadniają, że kombi może być także pięknym samochodem.BMW 5 Touring jest idealnym przykładem tego, jak powinno wyglądać proporcjonalne i eleganckie nadwozie kombi. Inżynierowie z Bawarii stworzyli limuzynę, która oferuje praktyczne rozwiązania. W ten sposób otrzymujemy doskonałe auto rodzinne dla businessmana. W zależności od potrzeb, możemy się cieszyć najwyższym poziomem komfortu oraz zapakować do bagażnika wszystkie rzeczy potrzebne na wyjazd.

BMW 5 Touring - przestronne i komfortowe wnętrze

Najnowsza "piątka" to naprawdę duże kombi. Samochód może się pochwalić nadwoziem o długości 4963 mm, szerokości 1868 mm oraz wysokości 1498 mm. Całość dopełnia rozstaw osi wynoszący 2975 mm. Jak widać, mamy do czynienia z kolosem, który ma przy tym bardzo zgrabną sylwetkę. Jednak to, co najważniejsze to przestrzeń, jaką udało się wygospodarować we wnętrzu.

Pasażerowie nie będą narzekali na brak miejsca. Podobnie sprawa ma się z bagażnikiem, który ma pojemność 560 l. Kanapa składana w stosunku 40:20:20 pozwala na powiększenie tej przestrzeni do 1700 l! Takie wartości imponują i pokazują, z jak przestronnym pojazdem mamy do czynienia. Warto podkreślić, że przestrzeń bagażowa w odmianach hybrydowych została ograniczona do 430 l., co nadal daje nam bardzo pojemny bagażnik.

Czy użytkowy charakter BMW 5 Touring oznacza, że zrezygnowano z luksusu? Absolutnie nie! Zasadniczo, otrzymujemy prawdziwą limuzynę oferującą wszystko, czego można chcieć od luksusowego pojazdu. Zacznijmy od tego, że drogę rozświetlą nam standardowe reflektory LED, a opcjonalnie można skorzystać z matrycowych świateł LED oraz laserowych reflektorów.Kabina została wykończona skórami najwyższej jakości, a za obsługę funkcji samochodu odpowiada najnowszy system BMW iDrive. Pozwala on m.in. na pełną integrację ze smatfonami poprzez interfejsy Apple CarPlay lub Android Auto. Nawigacja satelitarna wykorzystuje dane gromadzone w chmurze, przez co dynamicznie reaguje na zmiany na drogach. Producent wraz z ostatnim liftingiem wprowadził do oferty BMW 5 Touring takie nowości, jak asystent jazdy z funkcją ostrzegania o zmianie pasa ruchu, ostrzeganie o zbliżaniu się do skrzyżowania, funkcję aktywnego hamowania, czy automatyczne formowanie "korytarza życia". W parkowaniu pomoże nam zaawansowany asystent z funkcją cofania. A to tylko szczyt góry lodowej nowych udogodnień, jakie znalazły się w ofercie

BMW 5 Touring - nowoczesne technologie pod maską

Duże kombi już dawno przestały być prostymi konstrukcjami. Dziś samochody, szczególnie te klasy premium, korzystają z nowoczesnych technologii. Wraz z ostatnim liftingiem serii 5 zdecydowano o wykorzystaniu układów mild hybrid we wszystkich silnikach 4- i 6-cylindrowych. Dzięki zastosowaniu wspomagającego układu z instalacją 48V udało się obniżyć zużycie paliwa oraz emisję dwutlenku węgla.

Największymi nowościami są jednak wersje hybrydowe z odmianą 530e xDrive Touring na czele listy. Topowa hybryda wykorzystuje napęd o łącznej mocy 292 KM i momencie obrotowym 420 Nm. Jednostka elektryczna legitymuje się mocą 109 KM i pozwala podróżować w trybie elektrycznym z prędkością maksymalną 140 km/h na dystansie od 47 do 52 km. Prędkość maksymalna w trybie łączonym wynosi 225 km/h. BMW 530e Touring przyspiesza do pierwszej setki w czasie 6,1 s. Zużycie paliwa ma wynosić w cyklu mieszanym średnio 1,5-1,9 l/100 km.

BMW 5 Touring jest owocem wieloletniego doświadczenia marki w projektowaniu dużych kombi. Samochód zaskakuje praktycznymi rozwiązaniami, a przy tym pozostaje komfortową limuzyną. Nie ma się co dziwić, że model ten posiada ciągle rosnące rzesze fanów.

Zapytaj o BMW 5 Touring

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody