i4 M50.

BMW i4 M50 - SPRAWDŹ WYMIARY I DANE TECHNICZNE.

Zainteresowanie elektrycznymi samochodami rośnie z roku na rok. Do tego dochodzi przyszła perspektywa, w której w sprzedaży pojawiać się mają wyłącznie samochody z elektrycznym napędem. Sytuacja zmusza producentów samochodów, by wprowadzać na rynek swoje elektryczne propozycje. Nie inaczej jest w przypadku BMW, gwarantującego doskonałe auta dla najbardziej wymagających klientów oraz elektryczne modele, które marka wprowadza na rynek. Do nich zaliczy się między innymi wprowadzona na rynek limuzyna i4 M50, która jest kontynuacją popularnego BMW serii 4 z w pełni elektrycznym napędem. To model, który powinien zachwycić najbardziej wymagających klientów, zachęcamy więc do zapoznania się z wymiarami i danymi technicznymi BMW i4 M50.

BMW i4 M50 - wymiary.


Model BMW i4 M50 przygotowany jest w jednej wersji nadwozia typu liftback, dlatego nie będzie tutaj mowy o zróżnicowaniu jeśli chodzi o wymiar, pojazd zawsze występuje w tej samej konfiguracji jeśli chodzi o jego wielkość. Pod względem długości i szerokości auto nie odbiega od modelu BMW serii 4 w wersji z silnikiem benzynowym i silnikiem diesla. Wymiary zewnętrzne elektrycznego modelu od BMW to kolejno 4783 mm długości, 1852 mm szerokości (2073 mm z lusterkami) oraz wysokość 1448 mm. Auto otrzymuje rozstaw osi z wymiarem 2856 mm. Koła z przodu są w rozstawie 1589 mm zaś tył to rozstał kół 1606 mm. Prześwit w modelu BMW i40 M50 to 125 mm. Do dyspozycji właścicieli samochodów oddawany jest bagażnik o zadowalającej pojemności 470 litrów z podnoszona szybą co ułatwia załadunek bagaży. Po złożeniu siedzeń wielkość bagażnika może wzrosnąć do 1290 l. W przypadku wymiarów wewnętrznych użytkownicy dostają komfortowe auto, w którym nie brakuje miejsca. Kierowca oraz pasażer z przodu mają siedzenia o wymiarach 500-560 mm głębokości i 660 mm wysokości oparta. Wysokość siedziska od podłogi to 555 mm, zaś od fotela do dachu 955 mm. Nie brakuje miejsca dla pasażerów z tyłu, którzy od oparcia do przedniego fotela mają 770 mm, przy ustawieniu przedniego fotela dla kierowcy o przeciętnym wzroście (pełny rozkład szerokości to od 640 do nawet 890 mm.). Od kanapy do dachu mamy 920 mm, zaś sama kanapa ma 495 mm głębokości i 700 mm wysokości. Znajduje się na wysokości 295 mm od podłogi. Auto mimo tego, że ma charakter limuzyny gwarantuje na tyle dużo miejsca, że pasażerowie na pewno będą czuć się tam wyjątkowo komfortowo.

BMW i4 M50 - dane techniczne.


Najważniejszą informacją dla sięgających po BMW i4 M50 będzie bez wątpienia to jakie propozycje przygotował producent jeśli chodzi o techniczną stronę swojego pojazdu. W modelu montowane są dwa silniki, które gwarantują napęd na cztery koła. Podstawowa wersja z momentem obrotowym 730 Nm pracuje z mocą 476 KM, natomiast mocniejsza jednostka, która ma funkcję Sport Boost to propozycja, która gwarantuje 544 KM i moment obrotowy na poziomie 795 Nm. Model pozwala osiągnąć prędkość 100 km/h godzinę w ciągu 3,9 s, natomiast od prędkości 225 km/h w aucie zaczyna funkcjonować ogranicznik prędkości. Do dyspozycji kierowcy oddany jest akumulator z pojemnością brutto 83,9 kWh, co daje netto 80,7 kWh. Tym samym model BMW i4 M50 jest w stanie na ładowaniu pokonać 510 km. Elektryczny model przygotowany przez BMW w wersji limuzyny daje więc zadowalający zasięg jak na auto w pełni elektryczne i jednocześnie duże możliwości silnika jaki jest tam przygotowany. Sięgając po elektryczny model od BMW można liczyć na auto, które dodatkowo otrzymuje opcje ładowania z mocą maksymalną 200 kW, co pozwala w ciągu 10 minut uzyskać dodatkowy zasięg na poziomie 140 km. Praca silnika jest uzupełniona automatyczną skrzynią biegów, przy czym w tym zakresie producent nie daje alternatywy, dostępna jest jedna wersja skrzyni montowana w każdym aucie. Zawieszenie BMW i4 M50 przygotowane zostało w oparciu o kolumny resorujące, dwuprzegubowe znajdujące się z przodu samochodu. Z tyłu pojawia się układ pięciowahaczowy a także amortyzatory z tłumieniem co jest zależne także od skoku, model i40 M50 wykorzystuje w tym zakresie system adaptacyjny. W przypadku droższych wersji istnieje możliwość zastosowania także zawieszenia pneumatycznego, które będzie możliwe na tylnej osi i będzie wykorzystywało również samopoziomowanie. W standardzie w modelu BMW i40 M50 producent zdecydował się na koła, które dostępne są w rozmiarze 18 calowym i ogumienie z przodu na niskim profilu 45 mm i dużej szerokości 245 mm, do tego tył jeszcze szerszy z oponami 255mm i profilem 45 mm. W opcji dostępne są także za dopłatą felgi w rozmiarach 19 i 20 cali. Możliwość dopasowania ogumienia do indywidualnych oczekiwań może stworzyć dla użytkownika komfort w trakcie prowadzenia samochodu na wysokim poziomie.

BMW i40 M50 - dla kogo będzie odpowiednie?


Model BMW i40 M50 to limuzyna, która wpisuje się w tradycje samochodów od BMW, których techniczna strona jest na najwyższym poziomie. Nie inaczej jest w aucie elektrycznym, które firma wprowadza na rynek. To model dopracowany, który ma gwarantować duże osiągi dla użytkownika, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo i wygodę. Komfort prowadzenia samochodu jest doskonały, a przy tak dużych osiągach technicznych zasięg na baterii zadowalający. Dwa silniki zamontowane w tym modelu dają dużą moc i czuć to w trakcie prowadzenia samochodu. Wymagający klienci powinni jednak docenić te możliwości jakie kryją się za i40 M50, ponieważ to model, który pozwala poczuć moc pod nogą i samochód zachęca do mocniejszego wykorzystywania pedału gazu, co rzecz jasna musi się również wiązać z tym, że spadnie zasięg auta. Przede wszystkim ten model to samochód dla najbardziej wymagających klientów, model faktycznie dopracowany, ale jednocześnie wymagający od klienta pewności w prowadzeniu samochodu. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że BMW i40 M50 to model dla klientów premium, tych którzy są przywiązani do marki i doceniają możliwości techniczne jakie kryją się za samochodami bawarskiego producenta. Niewątpliwie i40 M50 to model godny poznania, auto najwyższej klasy, gdzie po raz kolejny kierowcy mogą zauważyć, że BMW to marka, która nie bez powodu zasługuje na miano wiodącego producenta, firmy która jest w stanie zapewnić klientom wyjątkowe pojazdy spełniające ich oczekiwania i wprowadzające podróżowanie samochodem na wyższy poziom. Zgodzi się z tym każdy kto wsiądzie do i40 M50, zobaczy wyjątkowe wyposażenie tego samochodu, a także będzie miał okazję poczuć komfort jazdy jaki gwarantuje elektryczny model wprowadzony na rynek przez BMW.

Aktualności.